La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville
Översikt
Near Georgia College & State University, the new La Quinta Inn & Suites Milledgeville offers amenities like free breakfast, Wi-Fi, outdoor parking, and an indoor pool. This pet-friendly, smoke-free hotel reflects La Quinta's 50 years of experience, understanding guest needs. The sleek, stylish interiors provide supreme comfort.
Snabba svar om La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville
Var ligger La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville?
La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville ligger på 1839 North Columbia Street Milledgeville Georgia 31061, i Milledgeville, United States.
Hur många stjärnor har La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville?
La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville är ett 3-stjärnigt boende.
Har La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville en pool, parkering och Wi-Fi?
Ja. La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville anger en pool, parkering, Wi-Fi, en restaurang, ett gym, luftkonditionering och rullstolsanpassat bland sina faciliteter.
Vilka faciliteter erbjuder La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville?
La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville erbjuder Small pets allowed (under 5 kg), Wheelchair-accessible, Car park, 24-hour reception, Check-in hour: 15:00, Check-out hour: 11:00, Wired Internet, Wi-fi, Room service (extra fee) och Laundry service. Den fullständiga listan över faciliteter för 31 finns på den här sidan.
När är det billigast att bo på La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville?
Vi har inte tillräckligt många egna priser för det här hotellet än. För hotell i United States är de billigaste månaderna december, januari, februari och september, cirka 17 procent under den dyraste månaden.
Kan jag avboka en bokning på La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville kostnadsfritt?
Avbokningsvillkoren skiljer sig åt mellan rum och priser. Varje rums regler, inklusive eventuell sista dag för gratis avbokning, visas på den här sidan när du har valt datum och innan du betalar.
Faciliteter
Tillgänglighet
Välj datum för att se tillgänglighet
Välj en vistelse för att se rumspriser för det här hotellet.
När du ska bo på La Quinta Inn & Suites by Wyndham Milledgeville
Prisöversikt- Billigaste månaderna: november, december, januari, februari, augusti
- Dyraste månaden: oktober
- Typisk besparing mellan låg- och högsäsong: cirka 28%
- Bästa dagarna att boka: söndag till tisdag incheckningar